Dlaczego robimy to, co robimy ?

To nasza pasja.

onas1.jpg

Gramy bo lubimy - zespół Honeymoons


o

Honeymoons - historia zespołu


Zespół Honeymoons został założony w Nowym Sączu w 2018 roku przez gitarzystę i aranżera wszystkich  utworów  Łukasza Świechowskiego z Wrocławia, oraz wokalistę i gitarzystę   Cezarego Szymczewskiego. Wsółpraca tych wspaniałych talentów okazała się niezwykle owocna.
   Cezary od wielu lat dzieli swoje życie pomiędzy pracą w USA, a swoją kochaną Polską, jednak jego korzenie tkwią w Gdańsku. Nigdy nie zapomniał , że jego Ojczyzna to Polska, kocha swój kraj i sercem i duszą zawsze jest Polakiem.  Już w młodości spełniał on swoje fascynacje muzyczne,komponując i aranżując świetne utwory, oraz współpracując z wieloma muzykami, z którymi nagrywał płyty.
   W roku założenia zespół przyjął nazwę Honeymoons i zaczął tworzyć w zaciszu domowym swoje pierwsze dema, które w późniejszym czasie wykorzystał do nagrania płyty. Tu już pojawiła się wspaniała młodziutka wokalistka i skrzypaczka Gabi Wojtarowicz , która do dnia dzisiejszego jest członkiem zespołu.
    Jesienią 2019 roku w studio nagrań JM Records we Wrocławiu, Honeymoons nagrał swój pierwszy maxi-singiel pod intrygującą nazwą ,,Porozmawiajmy o miłości,,.Po rozmowach z muzykami współpracującymi w nagraniach , do zespołu dołączył perkusista i właściciel studia nagrań JM Records Jacek Markuszewski oraz basista Jarosław Pawlicki.Udział w nagraniach oczywiście miała Gabrysia Wojtarowicz, oraz córeczka Cezarego-Wiktoria Szymczewska.
   W tym momencie rozpoczęła się wspaniała droga muzyczna zespołu. Maxi-singiel trafił pod dachy domów niemalże w każdym zakątku świata, nawet do Australii, aby cieszyć zmysły słuchaczy. Piosenki znajdujące się na krążku podbiły serca wielu ludzi.
  Aż trudno uwierzyć , ale muzyka Honeymoons jest słuchana przez odbiorców radia nie tylko w Polsce, ale i w USA, Norwegii, Australii, Litwie i innych!
   Pod koniec 2020 roku , w studio JM Records grupa rozpoczęła realizację nagrania swojej pierwszej dużej płyty. Wówczas do zespołu dołączyła bardzo obiecująca wokalistka Albina Mruchko, która , posiadając silny , rockowy głos , wspaniale współgra w niektórych utworach z delikatnym, subtelnym  wokalem Gabi Wojtarowicz.Płyta nosi tytuł ,,Sen tamtej nocy,,i znajduje się na niej 14 utworów.Są tam kawałki bardzo liryczne,rockowe kompozycje oraz bardzo taneczne, porywające rytmy.Różnorodność piosenek na płycie odzwierciedla wiele skrajnych uczuć, przeżyć ich autora Czarka Szymczewskiego, stąd ich prawdziwość i niepowtarzalność.
     Nie można tu pominąć faktu, iż na płycie gościnnie zagrał sam Robert Chojnacki w utworze ,, Historia pewnej rodziny,,a także zaszczyciła swą obecnością wokalistka i malarka Marlena Kokot, Karolina Buhl no i oczywiście Wiktoria Szymczewska.
    Równocześnie z nagrywaniem w JM Records płyty, zespół nagrał teledyski do takich utworów jak : ,,I need you now my love,, na pięknym zamku w Rytrze , ,, Pętla czasu,, oraz ,,Historia pewnej rodziny,, a także ,,Biegnij razem ze mną,,.
    Muzyka zespołu Honeymoons ma swoje korzenie w amerykańskich brzmieniach rockowych lat 70-tych oraz 80-tych .Słychać to wyraźnie w warstwie muzycznej , a zwłaszcza , gdy dominującym brzmieniem  są 12-strunowe gitary akustyczne.
Zespół aranżuje również wyróżniające się w kompozycjach partie wokalne. W przyszłości muzycy nie wykluczają sięgnięcia innych styli muzycznych, bowiem założeniem zespołu jest autentyzm twórczy i budowanie w słuchaczach różnorodnych odczuć emocjonalnych.
 Piosenki Honeymoons dedykowane są słuchaczom o różnorodnych gustach muzycznych . Każdy znajdzie tu taką aranżację, która zaciekawi , ,,wpadnie w ucho,, i na długo pozostanie w głowie , a nawet w sercu....

           Kasia Kowalska & Łukasz Świechowski

SPONSORZY i PARTNERZY

Zespół Honeymoons

DF studio
Eco Firm
Edmed
Frank Pepe
Fryzjerka
Honeymoons
JM Records
KRIS
Logo One Planet
MamHit Łodz
mti24
New York Radio
Perła Południa
Piwniczanka
Radio FM FOX
RDN Radio
RytroImię / nick
Treść komentarza
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.